2. /
  4. /
  5. Wysoka porażka Orłów
webTax

Do momentu czerwonej kartki dla Wojciecha Kamińskiego gra Białego Orła Koźmina Wlkp. w starciu z Victorią Ostrzeszów napawała optymizmem. Jednak w ostatnich trzydziestu minutach przyjezdni zaaplikowali miejscowym trzy gole i odnieśli efektowne zwycięstwo 5:1.

Wynik spotkania otworzył w 16. minucie Mikołaj Obsadny, pokonując bramkarza Orłów strzałem lewą nogą. Niedługo potem gospodarze doprowadzili do wyrównania. Faulowany w polu karnym był Fabian Wosiek, a jedenastkę wykorzystał Marcin Kaczmarek. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W 52. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony strzałem w samo okienko popisał się Remigiusz Pastucha. Osiem minut później drugą żółtą kartkę otrzymał Wojciech Kamiński i musiał opuścić boisko. Od tego momentu kontrolę nad wydarzeniami przejęła Victoria.

W 72. minucie po dwóch strzałach piłka odbijała się od słupków bramki Białego Orła, aż w końcu dopadł do niej Michał Mazurek i umieścił w siatce. Na 4:1 podwyższył Maciej Stawiński, pokonując Patryka Szulca uderzeniem z rzutu wolnego. Ten sam gracz po chwili po raz drugi wpisał się na listę strzelców, ustalając rezultat konfrontacji.

Biały Orzeł Koźmin Wlkp. – Victoria Ostrzeszów 1:5 (1:1)

BRAMKI: 0:1 – Mikołaj Obsadny (16’), 1:1 – Marcin Kaczmarek (22’ karny), 1:2 – Remigiusz Pastucha (52’), 1:3 – Michał Mazurek (72’), 1:4 – Maciej Stawiński (87’ wolny), 1:5 – Maciej Stawiński (88’)

BIAŁY ORZEŁ: P. Szulc – Konopka, Kaczmarek, Bastrzyk (46’ Mik. Leoniak), Lis (69’ Miedziński) – Jędrkowiak (46’ Juskowiak), Oleśków, Kamiński, A. Leoniak, Wosiek – Błażejczak (85’ Jagodziński)