2. /
  4. /
  5. Astra odrabia stratę do...
OPEN GLOBAL

Drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej odniosła Astra Krotoszyn. Podopieczni Leszka Krutina wygrali na wyjeździe z Baryczą Janków Przygodzki 2:1. Dzięki temu odrobili trzy punkty straty do lidera rozgrywek z Opatówka, który przegrał z Orłem Mroczeń.

Mecz rozpoczął się idealnie dla przyjezdnych. Już w 5. minucie kapitalnym uderzeniem popisał się Mateusz Mizerny. Skrzydłowy Astry z ponad 20 metrów silnym strzałem pokonał golkipera Baryczy. Miejscowi wyrównali dopiero w 77. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę przed polem karnym przejął były gracz krotoszynian – Michał Janoś, który sprytnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

Krotoszynianie odpowiedzieli po pięciu minutach. Po indywidualnej akcji Szymon Juszczak strzałem lewą nogą zmusił bramkarza do kapitulacji. – Był to bardzo ciężki mecz, ponieważ obu zespołom grę utrudniał wiatr – oznajmia Mariusz Ratajczak, kierownik Astry. – Jestem dumny z zawodników, bo walczyli o każdą piłkę na boisku. Dzięki temu odnieśliśmy drugie zwycięstwo na wiosnę i odrobiliśmy trzy punkty do lidera.

Barycz Janków Przygodzki – Astra Krotoszyn 1:2 (0:1)

BRAMKI: 0:1 – Mateusz Mizerny (5’), 1:1 – Michał Janoś (77’), 1:2 – Szymon Juszczak (82‘)

ASTRA: Jarysz – Olejnik, Jankowski, Wawrocki, Stach – Mizerny (70’ Juszczak), Kuźnicki (60’ Kuszaj), Krystek, Ratyński (50’ Kuświk), Czołnik (90’ Piwowar) – Paczków