Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
Konstal garaże

Michał Ruciak poprowadził lekcję z uczniami milickiej „jedynki”

2026-05-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności Milicz
  4. /
  5. Michał Ruciak poprowadził lekcję...
Michał Ruciak poprowadził lekcję z uczniami milickiej „jedynki”
Grupa IMPET

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu spotkali się z byłym reprezentantem Polski w siatkówce. Były ćwiczenia, rozmowy o sporcie, autografy i pamiątkowe koszulki.

W środę, 7 maja, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu gościła Michała Ruciaka, wielokrotnego reprezentanta Polski, medalistę mistrzostw Europy i Ligi Światowej. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Lekcja z Mistrzem”, organizowanego przez PZPS przy wsparciu partnera tytularnego – Grupy Orlen.

Podczas wizyty Michał Ruciak poprowadził zajęcia z uczniami. Dzieci mogły doskonalić siatkarskie umiejętności, a przy okazji usłyszeć, jak wygląda życie zawodowego sportowca i ile znaczą w sporcie systematyczna praca, wytrwałość oraz pasja.

Nie zabrakło również czasu na pytania. Uczniowie rozmawiali z gościem o jego karierze, treningach i doświadczeniach z boiska. Były także wspólne zdjęcia, autografy i pamiątkowe koszulki dla uczestników wydarzenia.

Szkoła otrzymała ponadto nową siatkę oraz piłki do gry. Jak podkreślono, spotkanie było częścią działań, które mają zachęcać dzieci do aktywności fizycznej i pokazywać, że sport może być ważnym elementem codziennego życia.

(PK)

FOT. SP1 w Miliczu

Comments are closed

YouTube

Archiwum
Drzewa genealogiczne
Usługi, które porządkują firmę
FakturaXL.pl
MATYLA
MAYOR INK
Dietetyk Kaźmierczak
Agencja Reklamowa GL
Jarmużek
KOK
BHP RABENDA
Motosdodoła