2018-05-04
  2. /
  4. /
  5. Nasi z czterema medalami

Zawodnicy z naszego powiatu z powodzeniem rywalizowali na Mistrzostwach Europy w Sumo U21, U23 oraz Seniorów w bułgarskim Płowdiw. Nasi sumocy wywalczyli cztery medale.

Do Bułgarii zjechali najlepsi zawodnicy z Polski, Gruzji, Rosji, Ukrainy, Niemiec, Węgier, Estonii, Włoch, Norwegii czy Rumunii. Przedstawiciele ostatniego z wymienionych krajów zadebiutowali na imprezie tak dużej rangi. Przypomnijmy, że Rumunia dopiero w ubiegłym roku dołączyła do grona członków Europejskiej Federacji Sumo.

Spośród zawodników z naszego powiatu najlepiej spisała się Aleksandra Rozum. Reprezentantka TA Rozum Krotoszyn wywalczyła brązowy medal w kategorii 60 kg U-23 oraz srebro w drużynie U-23. Na trzecim stopniu podium stanął także jej klubowy kolega, Mateusz Konieczny, który walczył w kat. 77 kg seniorów. Srebrny krążek wywalczył Paweł Sikora (UKS Samson Kobylin), który rywalizował w kat. 60 kg młodzieżowców U-21.

Nie był to udany turniej dla uczestniczki World Games – Olimpii Robakowskiej. W swojej pierwszej walce w kat. 80 kg seniorek nasza zawodniczka doznała poważnej kontuzji i nie była w stanie kontynuować zawodów.

Na piątym miejscu zmagania w kat. 65 kg U-23 zakończyła Monika Sowa (UKS Samson), a siódmy w kat. 85 kg seniorów był Patryk Swora.

Przy okazji mistrzostw odbył się Kongres Europejskiej Federacji Sumo, w trakcie którego zdecydowano o przyjęciu w poczet organizacji federacji tureckiej.