2. /
  4. /
  5. Nasi biegacze są wszędzie
AGRO INTEGRACJA

W kolejnych imprezach biegowych startowali zawodnicy z powiatu krotoszyńskiego. Tym razem nasi biegacze rywalizowali we Wrześni, Jutrosinie, Twardogórze, Pradze i Wrocławiu.

W XXXV Biegu Kosynierów we Wrześni uczestnicy mieli do pokonania dwie pięciokilometrowe pętle ulicami miasta. Zwyciężył Krzysztof Szymanowski z czasem 32:32. Nasz powiat reprezentowali Adam Kuzia (34. miejsce – 38:24), Artur Marek (47. miejsce – 39:41), Paweł Błażutycz (68. miejsce – 40:57), Marcin Obal (138. miejsce – 44:11), Błażej Zimmermann (139. miejsce – 44:19), Robert Piaskowski (178. miejsce – 46:27) oraz Jarosław Marciniak (288. miejsce – 50:52).

Również 10 km miała trasa w IV Wołowskim Biegu Flagi Narodowej. Najszybszy był Tomasz Sobczyk z czasem 34:36, z kolei P. Błażutycz uplasował się na 41. pozycji (43:44).

W 7. Biegu Dookoła Zalewu w Jutrosinie zawodnicy musieli pokonać dystans 5,2 km. Znakomicie spisał się mieszkaniec Kobylina, Marcin Chlebowski, który z czasem 18:13 zajął czwarte miejsce. Poza nim startowali Grzegorz Grzempowski (16. miejsce – 22:39), Grzegorz Pawlik (23. miejsce – 24:22), Rafał Wachowiak (27. miejsce – 25:32), Przemysław Poprawa (29. miejsce – 25:58), Mateusz Kaczmarek (37. miejsce – 28:37) oraz Mariusz Basiński (40. miejsce – 30:26). Przy okazji zorganizowano też 3. Marsz Nordic Walking Dookoła Zalewu, w którym uczestniczyli Jagoda Pawlik, Jakub Pawlik, Bartosz Pawlik i Jolanta Sutt.

2. Bieg Wokół Remizy w Twardogórze miło wspominać będzie Bogumiła Tanaś (46:56), która była druga wśród pań. 10-kilometrową trasę pokonali także Rafał Bystrowski (34. miejsce – 44:02), Jacek Ratajski (59. miejsce – 49:13) oraz Dariusz Poczta (87. miejsce – 55:37). Taki sam dystans pokonał Karol Worsztynowicz (46:47) w IV Wrocławskim Biegu Akademickim.

Dwoje reprezentantów KS Krotosz pobiegło w maratonie w Pradze. Andrzej Maciejewski z wynikiem 4:37:06 zajął 4468. miejsce, a Anna Świderska z czasem 4:57:34 uplasowała się na 5775. pozycji.