2. /
  4. /
  5. Walczyli w Brandenburgii i...
Mayor Ink

W ostatni weekend maja reprezentanci UKS Samson Kobylin i Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn rywalizowali w kolejnych zawodach. Starsi zawodnicy uczestniczyli w Pucharze Europy w Brandenburgii, a młodsi walczyli w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Międzyrzeczu.

W Niemczech w zmaganiach juniorów złote medale zdobyli Mikołaj Raźniak (kat. 50 kg), Lena Andrzejak (67 kg) i Artur Pauter (70 kg). Na trzecim stopniu podium stanął Mikołaj Mrowiński (80 kg).

W zawodach seniorów Mateusz Konieczny triumfował w kategorii 77 kg, Patryk Swora zwyciężył w kat. 85 kg, Olimpia Robakowska była trzecia w kat. 80 kg, Aleksandra Rozum była druga w kat. 65 kg oraz trzecia w open, a Aron Rozum był najlepszy w open, a w kat. do 115 kg uplasował się na drugiej pozycji.

W Międzyrzeczu na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików sumocy kobylińskiego Samsona wywalczyli dziewięć medali. Młodziczki z tego klubu zajęły drugą lokatę w klasyfikacji zespołowej.

Ze złotym krążkiem do domu wróciła Klaudia Matysiak (70 kg). Srebrne medale zdobyli Martyna Flak (33 kg) i Igor Łasicki (+75 kg). Na trzecim stopniu podium stanęli Laura Siama (36 kg), Dominika Miterska (40 kg), Anita Maleszka (45 kg), Roksana Konieczna (55 kg), Adrianna Biedermann (70 kg) i Natalia Jarus (+70 kg). Przedstawiciele TA Rozum zgarnęli natomiast dwa brązowe krążki – Jakub Hekiert w kat. 40 kg i Angelika Paradys w kat. 45 kg.