2. /
  4. /
  5. Monika nie zwalnia tempa
Dobry Dietetyk

Kolejnymi sukcesami może pochwalić się Monika Jadczak. Młoda zawodniczka zajęła pierwsze miejsce wśród kobiet w Rajdzie Hajstra i była druga w biegu w Sarnowie.

Ponad 400 uczestników wzięło udział w V Rajdzie Hajstra, który odbył się 8 września w ramach Dni Karpia. Monika startowała w biegu przełajowym na 10 kilometrów, zaliczanym do Grand Prix cyklu „Powiat ostrowski biega”. Po dwóch biegach reprezentantka Krotoszyńskiej Grupy Biegowej była liderką, wyprzedzając drugą w klasyfikacji zawodniczkę o 4 minuty.

Monika znów pokazała klasę i pokonała trudną trasę w czasie 47.25, będąc najlepszą w gronie pań. Druga kobieta dotarła do mety okoły 3 minuty później. Tym samym nasza zawodniczka umocniła się na czele klasyfikacji GP „Powiat ostrowski biega”.

Osiem dni później rywalizowała w Sarnowie w kolejnej edycji imprezy „Cała Polska biega – Rawicz też”. W biegu głównym, którego trasa wiodła po ciężkim piaszczystym podłożu, M. Jadczak uzyskała czas 43.57 i uplasowała się na drugim miejscu wśród kobiet.