2. /
  4. /
  5. Pojedynek Piastów
BETA

W starciu dwóch Piastów lepszy okazał się zespół z Kobylina. Podopieczni trenera Pawła Janasa pokonali na wyjeździe ekipę z Czekanowa 3:0. Gole dla przyjezdnych zdobyli Alan Janowski, Jakub Szymanowski oraz Mateusz Olikiewicz.

Dla drużyny z Kobylina był to drugi mecz w tygodniu. W środę podopieczni Pawła Janasa zagrali bowiem na własnym boisku w Okręgowym Pucharze Polski z Centrą Ostrów Wlkp. i odnieśli niespodziewane zwycięstwo.

Niedzielna konfrontacja w Czekanowie była z gatunku tych o przysłowiowe sześć punktów. Zwycięstwo pozwalało odskoczyć od strefy spadkowej.

Przez całe spotkanie zawodnicy musieli radzić sobie z silnie wiejącym wiatrem. W pierwszej odsłonie sprzyjał on gościom, którzy zdobyli dwie bramki. W 18. minucie świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Alan Janowski, otwierając rezultat meczu. Obrońca Piasta ostatnio na treningach nieźle wykonywał uderzenia ze stojącej piłki i w niedzielę potwierdził swoje umiejętności.

Drugi gol dla Piasta również padł po rzucie wolnym. Tym razem jednak bramkarza gospodarzy pokonał Jakub Szymanowski.

Po zmianie stron, w dużej mierze za sprawą wspomnianego wiatru, optyczną przewagę mieli miejscowi, ale na niewiele to się im zdało. Będący w dobrej formie Bartosz Kubiak ani razu nie dał się zaskoczyć.

W 80. minucie kobylinianie wyprowadzili szybką kontrę i pogrążyli ekipę z Czekanowa. Mateusz Wachowiak zagrał piłkę z prawego skrzydła do Mateusza Olikiewicza, a ten minął wychodzącego z bramki golkipera i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Po tym zwycięstwie Piast ma na koncie 12 punktów. W następnej kolejce do Kobylina przyjedzie Raszkowianka Raszków.

Piast Czekanów – Piast Kobylin 0:3 (0:2)

BRAMKI: 0:1 – Alan Janowski (18’ rzut wolny), 0:2 – Jakub Szymanowski (37’ rzut wolny), 0:3 – Mateusz Olikiewicz (80’)

PIAST: K. Kubiak – Janowski, Wosiek, A. Kurzawa, K. Kubiak – Kamiński, Szymanowski, Snela, Wachowiak (81’ E. Jędrzejak) – Kokot, Olikiewicz