2. /
  4. /
  5. Pięć medali Shodana
TAPAS

Z powodzeniem rywalizowali reprezentanci UKS Shodan Zduny w XII International Karate Grand Prix Polish Open w Bielsku-Białej. Nasi karatecy przywieźli z tych zawodów pięć medali.

1600 zawodników z Europy, ale także z Azji, Afryki czy Nowej Zelandii rywalizowało w Bielsku-Białej. – Na zawodach zaprezentowało się wielu medalistów MŚ i ME – oznajmia Jarosław Adamski, trener UKS Shodan. – Było to wielkie święto karate w formule olimpijskiej WKF w Polsce. Warto podkreślić, że był to ostatni sprawdzian systemu sędziowania i rozgrywek kata, który ma być zatwierdzony przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio 2020.

Pierwszego dnia turnieju złoty medal wywalczył J. Adamski, który w kategorii kata masters 45-49 lat pokonał w finale Węgra 3:1. Z kolei drużyna dziewcząt uplasowała się na piątej lokacie.

W kolejnym dniu najbliżej medalu był Norbert Tysiak w kumite młodzieżowców. Karateka Shodana był jedynym Polakiem w czołowej ósemce tej kategorii, co należy uznać za duży sukces.

Ostatni dzień to rywalizacja młodzików i młodziczek. Marta Streubel wywalczyła srebro, ulegając w finale kata U8 reprezentantce Białorusi. Blisko podium była Matylda Ozga, która po dobrym początku zajęła ostatecznie piątą lokatę. Jakub Romański w kumite 44 kg zdobył brązowy krążek. Ponadto zespół dziewcząt wywalczył srebro w kata drużynowym i brąz w kumite.

– Nasz dorobek to jeden złoty medal, dwa srebrne i dwa brązowe, co dało nam 24. miejsce na 211 startujących. Taki wynik na tle wielu utytułowanych klubów z całego świata to wielki sukces. Dziękuje władzom za wsparcie, sponsorom za umożliwienie nam udziału oraz rodzicom za pomoc i obecność – podsumowuje J. Adamski.