2. /
  4. /
  5. Justyna Olejniczak wygrała w...
BETA

Biegacze z naszego powiatu startowali w dwóch kolejnych imprezach. Reprezentanci Krotoszyńskiej Grupy Biegowej rywalizowali w Witkowie, natomiast Karol i Justyna Olejniczak sprawdzili swoją formę w Kaźmierzu pod Poznaniem.

Krotoszyńska Grupa Biegowa od niedawna funkcjonuje w naszym powiecie. Trasa w Witkowie miała 10 km. Najlepiej spisał się Rafał Bystrowski, który z czasem 42:30 uplasował się na 39. miejscu. Poza nim 10-kilometrowy dystans pokonali Paulina Walczak (102. miejsce – 46:20), Tomasz Kłopocki (130. miejsce – 47:47), Łukasz Marszałek (158. miejsce – 49:05) i Krzysztof Kaik (188. miejsce – 50:32).

Z kolei w Kaźmierzu pod Poznaniem odbył się 5. Hochland Półmaraton Doliną Samy oraz Pyrlandzka Dycha. Trasa obfitowała w liczne zbiegi i podbiegi. W półmaratonie najlepszy okazał się Paweł Włodarczyk (1:21:37) z Poznania, natomiast Pyrlandzką Dychę wygrał Adam El Bah (41:03) z Tarnowa Podgórnego.

Dwoje przedstawicieli KS Krotosz pobiegło na dystansie 10 km. Wśród kobiet triumfowała Justyna Olejniczak, która uzyskała czas 44:43. Karol Olejniczak był ósmy w klasyfikacji generalnej i trzeci w kategorii +36 (36-49 lat) z wynikiem 43:03.