2. /
  4. /
  5. Triumf Oskara Staszewskiego
Detektyw Szewc

W drugiej połowie września Hufiec Pracy 15-2 w Krotoszynie zorganizował mistrzostwa w lekkiej atletyce. Zawodnicy konkurowali w czterech konkurencjach – biegach na 60 m i 400 m, pchnięciu kulą oraz skoku w dal.

Konkurencje składały się na wielobój lekkoatletyczny, więc za poszczególne miejsca przyznawano punkty. W biegu na 60 m zwyciężył Oskar Staszewski (8:00), który wyprzedził Piotra Krajewskiego (8:16) i Konrada Aleksandrzaka (8:29). Na 400 m najlepszy był P. Krajewski (1:08), a na kolejnych pozycjach uplasowali się O. Staszewski (1:10) oraz Marcin Pierunek (1:12).

Pierwsze miejsce w pchnięciu kulą zajął O. Staszewski (12,95), drugi był Kacper Szymczak (10,55), a trzeci P. Krajewski (10,23). W skoku w dal triumfował P. Krajewski (5,23), przed O. Staszewskim (5,10) i K. Aleksandrzakiem (5,03).

Po podliczeniu punktów okazało się, że zawody wygrał O. Staszewski (38 pkt.), a na podium znaleźli się także P. Krajewski (37 pkt.) i K. Aleksandrzak (28 pkt.). Najlepszą zawodniczką była Wiktoria Szmaj z drugiej klasy GzOPdP.

Nad przebiegiem rywalizacji czuwała kadra HP 15-2 w Krotoszynie, wspomagana przez Jacka Łazarskiego, nauczyciela SPzOPdP, a także Włodzimierza Figaja, dyrektora SZzOPdP. Nagrody ufundowała Wielkopolska Wojewódzka Komenda OHP w Poznaniu.