2. /
  4. /
  5. Biegacze uczcili sto lat...
Kwiaciarnia Złocień

W poprzedni weekend na terenie całego kraju odbywały się biegi z upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości. Zawodnicy z powiatu krotoszyńskiego startowali w Poznaniu, Rydzynie czy Górze.

Najwięcej osób, bo blisko 25 tysięcy, zameldowało się w stolicy Wielkopolski. Tak wysoka frekwencja pozwoliła poznańskiemu biegowi wskoczyć do top’30 na świecie w tym roku.

10-kilometrową trasę najszybciej, w czasie 31:01, pokonał olimpijczyk, Artur Kozłowski. Wśród kobiet triumfowała Anna Wójcik z wynikiem 35:11. Nasz powiat w Poznaniu reprezentowali przedstawiciele KS Krotosz, Krotoszyńskiej Grupy Biegowej i Koźmin Biega oraz niezrzeszeni zawodnicy. Z tego grona najwyżej uplasował się Karol Olejniczak – 263. miejsce z wynikiem 39:09. Świetnie spisała się także Monika Jadczak (43:40), która była najlepsza w kategorii K16. Tuż za podium w kat. K20 uplasowała się Justyna Olejniczak (41:23).

XXV Bieg Niepodległości w Górze, na dystansie 10 km, wygrał Szymon Krawczyk z czasem 34:30. Powiat krotoszyński reprezentowali Tomasz Owczarek (7. miejsce – 36:24), Artur Marek (14. miejsce – 38:16), Marcin Obal (37. miejsce – 41:19), Adam Szymański (196. miejsce – 57:51) oraz Katarzyna Szymańska (197. miejsce – 57:52).

Uczestnicy VI Rydzyńskiego Biegu Niepodległości mieli do pokonania dystans 11 km. Zwyciężył Miłosz Szcześniewski (37:13). Z naszego regionu w Rydzynie pobiegli Krzysztof Maciejewski (41:19), Sergiusz Sójka (43:45), Czesław Sienkiewicz (46:07), Rafał Sójka (49:14), Karol Mroczkowski (50:01), Jacek Modrzyński (50:01), Katarzyna Modrzyńska (1:06:41) oraz Marika Mroczkowska (1:01:57).