2. /
  4. /
  5. Nerwowa końcówka
VISUS

Drugie zwycięstwo z rzędu odniósł w rozgrywkach ligowych Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski. Tym razem podopieczni trenera Macieja Dolaty, po zaciętym pojedynku, pokonali na własnym terenie Kanię Gostyń 3:2.

W sobotnim meczu rywalizowały zespoły sąsiadujące w tabeli. Przed tą kolejką Kania miała punkt przewagi na Orłami. Po zwycięstwie koźminianie wyprzedzili gostyńską drużynę.

Wynik spotkania otworzył w 33. minucie Dawid Dolata, który z 20 metra ni to strzelał, ni to centrował, a piłka, zupełnie myląc golkipera Kani, wpadła do siatki. Na początku drugiej połowy miejscowi podwyższyli prowadzenie. W polu karnym sfaulowany został Jakub Szymkowiak, a jedenastkę na gola zamienił Igor Skowron. W 87. minucie, po indywidualnej akcji, bramkarza gości pokonał Marcin Szymkowiak.

Po trzecim trafieniu Orłów wydawało się, że emocje się skończyły, a tymczasem w końcówce gospodarze zupełnie się rozkojarzyli, a rywale zdołali zdobyć dwie bramki. Najpierw w zamieszaniu podbramkowym Szymon Olejniczak umieścił piłkę w siatce, a potem sędzia podyktował rzut karny dla Kani za zagranie ręką jednego z koźmińskich defensorów. Jedenastkę wykorzystał S. Olejniczak. Na doprowadzenie do remisu już zabrakło czasu i punkty zostały w Koźminie.

Biały Orzeł Koźmin Wlkp. – Kania Gostyń 3:2 (1:0)

BRAMKI: 1:0 – Dawid Dolata (33′), 2:0 – Igor Skowron (53′ karny), 3:0 – Marcin Szymkowiak (87′), 3:1 – Szymon Olejniczak (88′), 3:2 – Szymon Olejniczak (92′ karny)

BIAŁY ORZEŁ: Kubiak – Majusiak, Skowron, Grodzki, Maciejewski (75′ M. Szulc) – Czabański, Wach (55′ Idzikowski), Dolata (60′ M. Szymkowiak), Błażejczak (70′ Derwich) – Gałczyński. J. Szymkowiak