2. /
  4. /
  5. Kubik przygotowuje się do...
AGRO INTEGRACJA

W Święto Trzech Króli w lesie pod ostrowską Bagatelą odbył się wyścig kolarski, zorganizowany przez OTR Interkol. 17-kilometrowy dystans pokonał także Krzysztof Kubik. Krotoszyński kolarz uplasował się na 23. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Organizatorzy przygotowali trasę o długości ponad 5 km, którą zawodnicy musieli pokonać trzykrotnie. – Były długie, proste, ciasne zakręty oraz krótkie, aczkolwiek trudne górki, dużo piachu i głębokie kałuże. Na starcie stanęło 50 kolarzy, których nie odstraszył lekki mróz – mówi Krzysztof Kubik. Krotoszynianin zajął 23. pozycję, tracąc do zwycięzcy 6 minut i 34 sekundy.

– Z wyniku jestem zadowolony. Te zawody potraktowałem jako kolejny element przygotowań do sezonu 2019. Wyścig MTB Bagatela to forma zabawy i miłego spędzenia czasu. Teraz czekają mnie miesiące mocnych treningów, ponieważ kalendarz startów na ten rok jest bardzo intensywny – zapowiada krotoszyński kolarz.