2. /
  4. /
  5. Zdobyli dwa medale w...
AGRO INTEGRACJA

W Pleszewie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate WKF. Srebrne medale wywalczyli Dawid Fortuniak i Katarzyna Trafankowska.

Do rywalizacji przystąpiło ponad 400 zawodników z blisko 60 klubów z całego kraju. W tym gronie znalazło się trzech przedstawicieli ASW Nippon Krotoszyn oraz pięciu zawodników UKS Shodan Zduny.

Z krotoszyńskiego klubu najlepiej spisał się Dawid Fortuniak, który zajął drugie miejsce w kumite mężczyzn U-21 w kategorii +85 kg. Na piątej pozycji uplasował się Jakub Pleskacz, który walczył w juniorach młodszych w kat. 63 kg. Łukasz Błaszczyk startował natomiast w kumite 55 kg juniorów młodszych.

Z grona reprezentantów Shodana srebrny krążek w kata indywidualnym wywalczyła Katarzyna Trafankowska. Na piątej pozycji w kumite +76 kg uplasował się Norbert Tysiak. W Pleszewie rywalizowały także Dagmara Mujta, Weronika Becker i Wiktoria Maciaszek.

Zdunowscy karatecy wystąpili również w 8. International Chech Open Praga 2017. W kategorii +46 lat trener Jarosław Adamski zdobył brązowy krążek, pokonując wielu medalistów mistrzostw świata i Europy. W grupie dziewcząt 6-8 lat Marta Streubel zajęła czwarte miejsce, a Kalina Tobolska była siódma. Wśród zawodniczek w wieku 9-10 lat na piątej pozycji uplasowała się Ania Streubel.

– Dla dziewcząt był to pierwszy międzynarodowy start. Naszym głównym celem było zdobycie doświadczenia. Wróciliśmy zadowoleni z zawodów. Dziękuję rodzicom za pomoc i zaangażowanie przy wyjeździe do Pragi – oznajmił J. Adamski.