2. /
  4. /
  5. Startowali w Berlinie i...
ENDORFINA

Kolejne imprezy biegowe mają za sobą przedstawiciele KS Krotosz oraz Krotoszyńskiej Grupy Biegowej. Nasi zawodnicy startowali w maratonie w Berlinie oraz 37. Międzynarodowym Biegu Ptolemeusza w Kaliszu.

Maraton w stolicy Niemiec jest jednym z największych na świecie. Na starcie stanęło blisko 44 tysięcy zawodników ze 137 krajów. Trzeba było zaangażować ponad 6 tysięcy wolontariuszy oraz prawie 800 osób udzielających pomocy medycznej.

W Berlinie zwyciężył Kenijczyk Kipchoge z wynikiem 2:03:32, a do rekordu świata zabrakło mu zaledwie pół minuty. W nagrodę triumfator otrzymał 100 tysięcy euro. KS Krotosz reprezentował Czesław Sienkiewicz, który trasę pokonał w czasie 3:13:35, zajmując 3179. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 75. w kategorii M55.

Ponad 1000 osób wzięło udział w Biegu Ptolemeusza w Kaliszu. Na dystansie 10 kilometrów najlepszy był Ukrainiec Pawel Olijnyk z wynikiem 32:28, a w gronie pań zwyciężyła Monika Kaczmarek (36:07).

Spośród zawodników z powiatu krotoszyńskiego najlepiej powiodło się Arturowi Markowi, który zajął 31. miejsce z czasem 38:16. Ponadto w Kaliszu startowali Marcin Obal (113. miejsce – 42:36), Błażej Zimmermann (114. miejsce – 42:37), Paulina Walczak (224. miejsce – 45:42), Marcin Szczotka (363. miejsce – 48:39), Tomasz Kłopocki (366. miejsce – 48:42), Łukasz Marszałek (381. miejsce – 48:54), Jędrzej Kubel (417. miejsce – 49:37), Rafał Szczotka (450. miejsce – 50:17), Sławomir Krawczyk (594. miejsce – 53:22) i Szymon Kabat (728. miejsce – 56:46)