2. /
  4. /
  5. Piast trzeci w ćwierćfinale
MAX-MAL

Bardzo dobrze spisała się ekipa UKS Piast Krotoszyn w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodzików w Siatkówce, rozegranym w Starogardzie Gdańskim. Podopieczni trenera Piotra Robakowskiego zajęli w turnieju trzecie miejsce.

W pierwszym meczu krotoszynianie gładko, w dwóch partiach, pokonali brązowych medalistów województwa kujawsko-pomorskiego, zespół MUKS Spartakus Lniano (25:17, 25:9).

Kolejnym rywalem byli mistrzowie Polski w tym roczniku, UKS Set Starogard Gdański. Gospodarze pewnie zwyciężyli w dwóch setach (25:12, 25:23). Potem lepsza od Piasta była drużyna BKS Chemik Bydgoszcz, która wygrała 2:0 (25:21, 25:15).

Naszym siatkarzom pozostała więc walka o trzecie miejsce w turnieju. Starcie z Suchanikiem Gdańsk rozpoczęło się po myśli krotoszynian, którzy zwyciężyli do 15. W drugiej partii rywale byli nieco lepsi, wygrywając 26:24. Tie-break należał już do ekipy P. Robakowskiego (15:9), która tym samym uplasowała się na trzeciej lokacie. Turniej wygrał BKS Chemik, który w finale pokonał UKS Set Starogard 2:1 (18:25, 25:16, 15:6).

Za najlepszego libero zawodów uznano Bartłomieja Ostoja z UKS Piast.