2. /
  4. /
  5. Krotoszyńskie piłkarski najlepsze w...
Dobry Dietetyk

Jak co roku w całym kraju rozgrywany jest piłkarski turniej „Z podwórka na stadion u Puchar Tymbarka”. W finale Wielkopolski zaprezentowały się trzy drużyny z Krotoszyna. Najlepiej powiodło się dziewczętom w kategorii U’8, które zajęły pierwsze miejsce.

W kategorii U’10 drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie wygrała z Orłem Granowo (3:1) i SP nr 15 Konin (5:2) oraz uległa SP Opalenica (0:3). Porażka w ostatnim meczu spowodowała, że krotoszyńska ekipa nie awansowała do ćwierćfinału.

Na fazie grupowej udział w turnieju zakończył także zespół chłopców w kategorii U’8. Krotoszynianie pokonali Grodziską Akademię Piłkarską (2:1) i nie sprostali Polonii II Środa Wlkp. (0:8) oraz Dąbroczance Pępowo (2:12).

Z kolei młode piłkarki z Krotoszyna w kat. U’8 nie miały sobie równych. W grupie ograły SP Odolanów (5:0) oraz SP nr 15 Kalisz (3:1), w półfinale rozgromiły SP Chwałkowo Kościele & SP Chrząstowo (6:0), a w finale wygrały ze szkółką FOX (3:1). Za najlepszą zawodniczkę uznano Igę Bielawną.