2. /
  4. /
  5. Trzy razy srebro
webTax

Trzy srebrne medale zdobyli reprezentanci UKS Dragon Smolice w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie rozegrany został półfinał Mistrzostw Wielkopolski Młodzików i Juniorów w Szachach Klasycznych.

Trener Przemysław Gustowski zdecydował się wystawić do zawodów 12-osobową grupę. Najlepiej z tego grona poradzili sobie Wiktoria Łukowiak, Dawid Gustowski i Adam Jarczyński. Każdy z nich zajął bowiem drugie miejsce w swojej kategorii.

Ponadto wspomniana trójka oraz Agata Antoniewicz, Katarzyna Kaczmarek, Mateusz Wasielewski, Jerzy Żaruk i Marcel Plewa zapewnili sobie prawo gry w finale wojewódzkim, który odbędzie się w dniach 15-19 czerwca w Sypniewie.