2. /
  4. /
  5. Żerków wreszcie pokonany
BETA

Po dwóch porażkach w poprzednim sezonie Astra Krotoszyn wreszcie znalazła sposób na GKS Żerków. W niedzielę gospodarze wygrali 3:0, dzięki czemu awansowali na drugie miejsce w ligowej stawce.

Wynik meczu w 30. minucie otworzył Krzysztof Ratyński, popisując się potężnym uderzeniem, po którym golkiper przyjezdnych nie miał szans.

Skromny rezultat utrzymywał się niemal do końca meczu. W samej końcówce jednak Astra zadała jeszcze dwa ciosy. Najpierw kontrę krotoszynian sfinalizował Mikołaj Marciniak, a na 3:0 podwyższył wprowadzony chwilę wcześniej z ławki rezerwowych Dominik Piwowar. Asystę przy tym golu zanotował inny zmiennik – Bartosz Stachowiak.

Obie drużyny przez prawie całą drugą połowę grały w dziesiątkę, albowiem krótko po zmianie stron czerwonymi kartkami ukarani zostali Mateusz Marciniak i Mariusz Nowaczyk.

Astra Krotoszyn – GKS Żerków  3:0 (1:0)

BRAMKI: 1:0 – Krzysztof Ratyński (30′), 2:0 – Mikołaj Marciniak (88′), 3:0 – Dominik Piwowar (91′)

CZERWONE KARTKI: Mateusz Marciniak (46′ kopnięcie zawodnika bez piłki), Mariusz Nowaczyk (49′ druga żółta kartka)

ASTRA: Wojtkowiak – Juszczak, Wawrocki, Krystek, Stach – Mizerny (80′ Olejnik), Kryś, Ratyński (90 Stachowiak), Mat. Marciniak- Oleśków, Mik. Marciniak (89′ Piwowar)