2. /
  4. /
  5. Dwa medale Julii na...
PANCOM

Znakomicie spisała się Julia Damasiewicz na Mistrzostwach Świata Formuły Kite we włoskim Campione nad jeziorem Garda. Zawodniczka z Koźmina Wlkp. zdobyła dwa medale.

Zmagania we Włoszech trwały sześć dni, rywalizowało w nich ponad 120 zawodników, w tym 11 z Polski. W kategorii do 16 lat reprezentantki naszego kraju zajęły całe podium, a na najwyższym stopniu stanęła pochodząca z Koźmina Wielkopolskiego Julia Damasiewicz. Potem potwierdziła swoje wielkie możliwości w kat. U’19, zdobywając brązowy medal. W klasyfikacji generalnej kobiet uplasowała się na 12. miejscu.

Z kolei w Kite Mixed Relay w grupie 22 par Julia wraz ze swoim partnerem uplasowali się na piątym miejscu. Warto dodać, że konkurencja ta znajdzie się w programie Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku.

Zaledwie dwa dni po starcie we Włoszech J. Damasiewicz rywalizowała w zawodach o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej. Koźminianka okazała się najlepsza w gronie juniorek oraz w open kobiet.