2. /
  4. /
  5. Roszczak zdobył dwa medale
AS MAŚNIAK

W Łagiewnikach, na ranczu Czesława Roszczaka, odbyły się IX Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Masters w Rzutach pod honorowym patronatem marszałka województwa wielkopolskiego Marka Woźniaka. Gospodarz zawodów wywalczył dwa medale.

W pchnięciu kulą pierwsze miejsce zajęli ex aequo dwaj zawodnicy. Wacław Krankowski (M65, MKL Toruń) rzucił kulą o wadze 5 kg na odległość 12,60 m, natomiast Czesław Roszczak (M75, Olimpijczyk Pogorzela) kulą o wadze 4 kg uzyskał rezultat 11,59 m. Obaj zdobyli 922 punkty.

W rzucie dyskiem łagiewniczanin wywalczył srebro, osiągając odległość 35,96 m. W klasyfikacji open – według ilości zdobytych punktów – Roszczak uplasował się na 5. pozycji, ex aequo z Krankowskim.

Przeprowadzono także otwarty konkurs w pchnięciu kulą (5 kg) o Puchar Mistrza Świata Czesława Roszczaka. Zwyciężył Paweł Matuszewski z Kobylina (12,12 m), wyprzedzając Przemysława Madzię z WKU Leszno (10,48 m) i Hieronima Jędrkowiaka z Łagiewnik (10,46 m).