2. /
  4. /
  5. Krotosz z ośmioma medalami
TAPAS

W hali sportowej przy ulicy Olimpijskiej w Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa oraz Puchar Polski Juniorów i Seniorów JKA w Karate. W turnieju uczestniczyło ponad 110 zawodników z 11 klubów.

Organizatorami zawodów były KS Krotosz, Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Krotoszynie, CSiR Wodnik oraz Japan Association Polska.

W mistrzostwach złote medale zdobyli Kamila Skałacka (KKK Żary – kata 16-20 lat), Natalia Kozłowska (KKK Żary – kumite 16-17 lat), Radosław Kawałek (KKS Przeźmierowo – kata 16-20 lat), Daniel Radlicki (KKS Koziegłowy – kata +21 lat), Dawid Jatkowski (KKK Żary – kumite 16-17 lat) oraz Jakub Malicki (UKS Budo Grodzisk Mazowiecki – kumite +21 lat). Srebro wywalczył przedstawiciel KS Krotosz – Eryk Rogalka – w kata 16-20 lat.

W ramach Pucharu Polski przeprowadzono 11 konkurencji. Reprezentanci KS Krotosz wywalczyli siedem medali. Złote krążki zgarnęli Martyna Kaj (kata 13-15 lat) i Robert Bystrowski (kumite 9-11 lat), na drugim stopniu podium znalazły się M. Kaj (kumite 14-15 lat) oraz Jagoda Augustyniak (kumite 12-13 lat), a brąz zdobyli Anita Daniłowicz (kumite 14-15 lat), Igor Urbański (kata 11-12 lat) i Stanisław Swora (kata 13-15 lat).

W pozostałych konkurencjach pierwsze miejsce zajęli Nikola Seremak (KKK Żary – kata 8-10 lat), Marta Pietrzak (UKS Budo – kata 11-12 lat i kumite 9-11 lat), Kamil Sawicki (MSSK Karateka – kata 8-10 lat), Paweł Jakubowicz (KKS Przeźmierowo – kata 11-12 lat), Kamil Kościcki (KKK Żary – kata 13-15 lat), Angelika Trębińska (MSSK Karateka – kumite 12-13 lat), Martyna Grajcar (KKK Żary – kumite 14-15 lat) i Jakub Kwaczyński (UKS Budo – kumite 12-13 lat).