2. /
  4. /
  5. Dwa medale dla naszych
Kwiaciarnia Złocień

31 sierpnia odbył się maraton kolarski w Choszcznie. Zawodnicy z naszego powiatu przywieźli stamtąd dwa medale.

Wyścig w Choszcznie zaliczany jest do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w Supermaratonach Szosowych. Tegoroczna trasa była wyjątkowo trudna i przebiegała głównie przez Pojezierze Drawskie. Jest tam wiele podjazdów. Uczestnicy mieli do wyboru trzy trasy: giga (251 km), mega (152 km) oraz mini (87 km). Musieli uporać się z ciężkimi warunkami atmosferycznymi. Ogromny upał i silny wiatr, który na ostatnich kilkudziesięciu kilometrach wiał kolarzom prosto w twarz, znacznie utrudniały im zadanie.

W maratonie wzięło udział czterech zawodników z naszego powiatu. Krzysztof Kubik wystartował na najdłuższym dystansie, a z trasą mini zmierzyli się reprezentanci klubu AGK Koźmin Wlkp. – Arkadiusz Zmyślony, Czesław Seraszek i Tobiasz Walczak.

K. Kubik zajął siódme miejsce w klasyfikacji open i był najlepszy w swojej kategorii. Na podium stanął również Cz. Seraszek, który był drugi w swojej kategorii i 57. w open. A. Zmyślony zajął 40. miejsce w open i 11. w swojej grupie, a T. Walczak – odpowiednio – 61. i 7. lokatę.

– Jestem zadowolony z wyniku, choć nie wszystko poszło po mojej myśli. Taki właśnie jest sport. Był to jeden z ostatnich tak długich wyścigów i udało mi się stanąć na podium. Teraz zostały już tylko krótkie i szybkie wyścigi. Myślę, że powalczę jeszcze w tym roku – skomentował K. Kubik.