2. /
  4. /
  5. Worek medali w Gorzowie
Mayor Ink

7 września w Gorzowie Wlkp. odbyły się zawody Pucharu Polski Młodzików i Kadetów w Sumo. Jak zwykle z dobrej strony pokazali się zawodnicy UKS Samson Kobylin oraz TA Rozum Krotoszyn.

Był to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy, które odbędą się pod koniec września w Budapeszcie. Kobylinianie zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacjach zespołowych młodziczek i kadetek.

Dorobek Samsona to 17 medali. Na najwyższym stopniu podium stanęli Lena Kuś (28 kg), Joanna Roszak (45 kg) oraz Antoni Grenda (50 kg). Srebrne medale wywalczyli Martyna Flak (40 kg) i Maksymilian Całka (25 kg), a brąz zdobyli Paulina Koncewicz (40 kg), Martyna Flak (45 kg), Agata Mroczek (55 kg), Nikola Śliwowska (60 i 65 kg), Oliwia Kuś (60 kg), Aleksandra Osman (65 kg), Roksana Konieczna (65 kg), Adrianna Biedermann (+65 kg), Kamila Konieczna (+65 kg), Kryspin Piskorek (40 kg) i Antoni Grenda (55 kg).

Równie dobrze spisali się reprezentanci Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn, którzy z Gorzowa przywieźli 15 krążków. Zwycięzcami w swoich kategoriach okazali się Filip Urbaniak (40 kg), Gabriel Szydłowski (+95 kg i open) oraz Zuzanna Krystek (open). Na drugich lokatach uplasowali się Maksymilian Bondzior (35 kg), Michał Stasik (45 kg), Tymoteusz Ratajczyk (55 kg), Mikołaj Wiśniewski (75 kg), Lena Andrzejak (65 kg) i Zuzanna Krystek (+70 kg). Brązowe medale wywalczyli Filip Adamski (40 kg), Jan Szydłowski (70 kg), Dawid Woźniczak (+70 kg), Mikołaj Mrowiński (75 kg) oraz Lena Andrzejak (70 kg).