2. /
  4. /
  5. Na zwycięskim szlaku
TALENT STUDIO

Biały Orzeł Koźmin Wlkp. wrócił na zwycięski szlak. Po rozgromieniu Gromu Golina w poprzedniej kolejce tym razem koźminianie pokonali u siebie 2:0 Olimpię Brzeziny.

W początkowej fazie spotkania goście mieli przewagę w posiadaniu piłki, ale niewiele z tego wynikało. I to miejscowi już po kwadransie gry wyszli na prowadzenie. Oskar Maciejewski zagrał na wolne pole do Filipa Oleśkowa, a ten posłał piłkę do siatki obok bezradnie interweniującego bramkarza. Pod koniec pierwszej połowy w podobnej sytuacji znalazł się Fabian Wosiek, ale zmarnował świetną okazję.

W 75. minucie Mikołaj Borowczyk próbował dograć w pole karne, a piłka odbiła się od ręki jednego z rywali, więc arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił O. Maciejewski, ustalając rezultat meczu.

Biały Orzeł Koźmin Wlkp. – Olimpia Brzeziny 2:0 (1:0)

BRAMKI: 1:0 – Filip Olesków (15′), 2:0 – Oskar Maciejewski (75′ karny)
BIAŁY ORZEŁ: Wronecki – Bierla, Roszczak, A. Zieliński, Konopka, Maciejewski, Olesków (70′ Ratajczyk), Wosiek (65′ Skowroński), Borowczyk, Hajdasz (85′ Kubot), Szulc (70′ Miedziński)