Medalowe zdobycze na mistrzostwach Europy

2. /
  4. /
  5. Medalowe zdobycze na mistrzostwach...
VISUS

W węgierskim Szigetszentmiklos odbyły się Mistrzostwa Europy Młodzików, Kadetów i Juniorów w Sumo. Zawodnicy z naszego powiatu tradycyjnie nie zawiedli i przywieźli z tego turnieju medale.

W mistrzostwach rywalizowali sumocy z 11 krajów. W kadrze Polski znaleźli się oczywiście reprezentanci TA Rozum Krotoszyn i UKS Samson Kobylin.

Dwoje przedstawicieli kobylińskiego klubu stanęło na podium. W kategorii -70 kg brąz wywalczyła Monika Sowa, a w kat. -60 kg medal z takiego samego kruszcu zdobył Paweł Sikora. Na piątych lokatach zmagania zakończyli Wiktoria Przewoźna (-55 kg), Oliwia Kuś (-60 kg), Piotr Sikora (-70 kg) oraz Michał Grzempowski (-90 kg).

Z grona zawodników Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn aż trzy krążki na Węgrzech zgarnęła Zuzanna Krystek – złoty w kat. +70 kg U’16, srebrny w kat. open U’18 oraz brązowy w kat. +75 kg U’18. Ponadto w kategorii -65 kg U’18 bezkonkurencyjna okazała się Lena Andrzejak. Na drugim stopniu podium stanęli Gabriel Szydłowski w kat. +95 kg U’16 i Filip Urbaniak w kat. -40 kg U’14. Z kolei drużyny, w których walczyli Zuzanna Krystek i Gabriel Szydłowski, zdobyły brązowe medale.