2. /
  4. /
  5. Rywalizacja w przyjaznej atmosferze
KLIBER FINANSE

W sobotę w Koźminie Wlkp. odbyła się już 43. edycja Biegu Maćka. W imprezie wzięło udział kilkuset miłośników biegania – i młodszych, i starszych.

W biegu głównym można było startować na 5 lub 10 km. Na dłuższej trasie najlepszy był Krzysztof Hadas, który wyprzedził Pawła Milczarka i Krzysztofa Terleckiego. Wśród kobiet triumfowała Olga Kazimirowa, a za nią uplasowały się Monika Piejko z Koźmina Wlkp. i Zuzanna Walczak z Gorzupi.

Dystans 5 km najszybciej pokonał Marcin Witkowski z Krotoszyna, drugi był Szymon Glapa, a trzeci – Artur Marek ze Zdun. W gronie kobiet zwyciężyła Weronika Stańczak, przed Karoliną Bielecką i Aleksandrą Szułczyńską.

W klasyfikacji drużynowej biegu krótszego trzy czołowe miejsca zajęły KKS Biały Orzeł, Koźmin Biega oraz Krotoszyńska Grupa Biegowa, a najlepszymi zespołami na dystansie 10 km były Dream Team, Koźmin Biega i KS Krotosz.

Każdy z biegaczy otrzymał pamiątkowy medal. Rywalizacja przebiegała w przyjaznej, rodzinnej atmosferze. Zdarzało się, że uczestnicy, którzy ukończyli już bieg, wracali na trasę, by dopingować swoich znajomych.

Dla młodszych zawodników zorganizowano biegi szkolne. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Sportu w Koźminie Wlkp.