2. /
  4. /
  5. Medalowe zdobycze w kolejnym...
KLIBER FINANSE

Karatecy UKS Shodan Zduny 9 listopada startowali w 21 Eurocup Istria International Karate Tournament w chorwackim Porec. Nasi zawodnicy wywalczyli tam pięć medali.

Zdunowska ekipa pojechała do Porec na zaproszenie organizatorów imprezy. W zawodach rywalizowali również reprezentanci Włoch czy Słowenii. Warto wspomnieć, iż poziom karate w Chorwacji jest bardzo wysoki. Bałkany są bowiem kolebką tego sportu w Europie.

Trener UKS Shodan, Jarosław Adamski, wywalczył złoty medal w kata masters +50 lat oraz brąz w kata masters +35 lat. Dwa razy na podium stanęła także Dagmara Mujta, zdobywając srebro w kumite U’21 -68 kg oraz brąz w kumite seniorek. Z kolei Eryk Szymczak był trzeci w kumite 12-13 lat -36 kg. W konkurencji kumite kadetek -54 kg na piątym miejscu uplasowała się Weronika Marcisz.

– Każdemu z zawodników należą się brawa, ponieważ nie było łatwo, a przeciwnicy twardo traktowali swoich rywali. U każdego widać postępy, a tego typu doświadczenia są dla naszych karateków bezcenne – skomentował J. Adamski, trener UKS Shodan.