2. /
  4. /
  5. Wielkopolski finał w Krotoszynie
Vidia film tekst

W hali widowisko-sportowej przy ul. Olimpijskiej w Krotoszynie odbył się wielkopolski finał rozgrywek halowej piłki nożnej w ramach XXI Igrzysk Dzieci. Zwyciężyła drużyna PSP Lubasz.

Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie. Gośćmi specjalnymi zawodów byli Zdzisław Urbańczyk – prezes SZS Wielkopolska – oraz Roman Wosiek z Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Krotoszynie, który zjawił się w zastępstwie burmistrza.

Po uroczystym otwarciu zawodów przez Katarzynę Maciejewską, dyrektor SP nr 8 w Krotoszynie, można było podziwiać pokaz freestyle’u w wykonaniu Kamila Frąckowiaka, absolwenta tej placówki. Potem przyszedł czas na rywalizację.

Osiem zespołów (mistrzów rejonów) podzielono na dwie grupy, z których po dwie najlepsze ekipy awansowały do półfinałów. Pozostałe mogły walczyć o miejsca 5 i 7. W czołowej czwórce znalazły się PSP Lubasz, SP nr 21 Poznań, SSP nr 1 Września i SP nr 3 Rogoźno.

Gospodarze zagrali o siódme miejsce z SP nr 1 Słupca. Niestety, krotoszynianie przegrali 1:3. Piątą lokatę zajął team SP Raszków, pokonując 5:2 SP nr 5 Gostyń. W meczu o trzecią pozycję zespół SP nr 21 Poznań ograł 4:1 SP nr 3 Rogoźno. W finałowym pojedynku ekipa PSP Lubasz zwyciężyła 1:0 SSP nr 1 Września.

Organizatorzy wyróżnili najlepszych graczy z poszczególnych drużyn. Za najlepszego zawodnika Ósemki uznano Kubę Woźnego.