2020-03-06
  2. /
  4. /
  5. Pięć razy na podium

W dniach 22-23 lutego odbyły się VI Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Burmistrza Bielawy i Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorek. Zawodnicy Olimpijczyka Sulmierzyce wywalczyli w zawodach pięć medali.

Turniej przyciągnął 170 zapaśników reprezentujących 25 klubów z ośmiu województw. W tym gronie znaleźli się także zawodnicy z Czech. Gościem specjalnym imprezy był Władysław Stecyk, polski zapaśnik, srebrny medalista olimpijski z Moskwy.

Podopieczni trenera Rafała Patalasa zdobyli pięć medali. Na najwyższym stopniu podium wśród kadetów stanął Przemysław Wizner (kat. 60 kg), a w grupie młodzików – Szymon Gibasiewicz (kat. 57 kg). Z kolei brązowe krążki wywalczyli Mikołaj Szymański (młodzicy, 35 kg), Nikola Kromarek (młodziczki, 50 kg) oraz Dominika Grobelna (młodziczki, 62 kg).

– Gratuluję wszystkim zawodnikom godnego reprezentowania klubu – skomentował Rafał Patalas, trener UKS Olimpijczyk Sulmierzyce.