2. /
  4. /
  5. Listopadowe bieganie
TAPAS

Biegacze z KS Krotosz i Krotoszyńskiej Grupy Biegowej nieustannie rywalizują na terenie całego kraju. Niedawno startowali w III Rogozińskim Półmaratonie, 33. Supermaratonie Kalisia, III Biegu po Schodach oraz 55. Biegu Republiki Ostrowskiej.

Pierwsza z tych imprez była szczególnie udana dla Justyny i Karola Olejniczaków. Zawodniczka KS Krotosz trzeci raz z rzędu zajęła pierwsze miejsce wśród kobiet z czasem 1:30:50. Z kolei K. Olejniczak z wynikiem 1:28:11 był trzeci w kategorii M40. Półmaraton wygrał Michał Leśniak (1:17:33), wyprzedzając Roberta Gehrke (1:20:47) i Marcina Kapelę (1:21:21). Nasz powiat reprezentowali także Karol Mroczkowski (1:28:11), Andrzej Maciejewski (1:42:57), Monika Sobkowiak (1:52:07), Joanna Olejniczak (2:03:16) oraz Maciej Sobkowiak (2:11:44).

W tym samym czasie Krzysztof Maciejewski próbował pokonać dystans 100 km podczas 33. Supermaratonu Kalisia. Mimo ogromnych chęci biegacz zakończył swój start po pięciu pętlach (ok. 70 km) z czasem 6:50:42.

W III Biegu po Schodach Collegium Altum w Poznaniu wystąpili przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. Każdy z uczestników musiał pokonać 17 pięter wieżowca Uniwersytetu Ekonomicznego. Łukasz Ochnio z czasem 1:51 uplasował się na dwunastym miejscu. Prócz niego startowali Szymon Kujawa (14. miejsce – 1:53), Bartosz Górka (18. miejsce – 1:56), Dariusz Rybka (32. miejsce – 2:09) oraz Łukasz Marszałek (34. miejsce – 2:12).

Naszych biegaczy nie zabrakło także w 55. Biegu Republiki Ostrowskiej. W grupie blisko 800 uczestników, którzy pokonali dystans 10 km, na wysokim czwartym miejscu uplasował się Patryk Frąszczak (33:37). Niedługo po nim na mecie pojawił się Marcin Witkowski (5. miejsce – 33:56). Ponadto dobrze spisali się Bartosz Pawlaczyk (12. miejsce – 35:17), Jakub Wietecha (33. miejsce – 38:20), Michał Włodarczyk (56. miejsce – 39:56), Mateusz Lis (65. miejsce – 40:29) i Grzegorz Witczak (99. miejsce – 42:09).