2. /
  4. /
  5. Okazały dorobek medalowy
Vidia film tekst

Ośmioro reprezentantów krotoszyńskiego klubu Halla-San rywalizowało w Zduńskiej Woli w Mistrzostwach Ziemi Łódzkiej Taekwon-Do ITF. Każdy z naszych zawodników zdobył przynajmniej dwa medale.

Najmłodsi zawodnicy, młodzicy (4-9 lat), rywalizowali w technikach szybkościowych (najwięcej kopnięć w tarczę w ciągu 15 sekund), technikach specjalnych (kopnięcie dosiężne w packę podnoszoną coraz wyżej) i walkach kalaki (miękką pałką). Z kolei kadeci (10-13 lat) mogli się wykazać w technikach specjalnych, układach formalnych oraz walkach semi-hogo (jest to walka sportowa, przerywana, w pełnych ochraniaczach, dodatkowo zawodnicy zakładają ochraniacz na tułów – hogo).

W kategorii młodzików przedstawiciele krotoszyńskiego klubu wywalczyli 14 krążków. Agata Gidaszewska zdobyła trzy złote, Anastazja Lesznik – trzy srebrne, Ignacy Rosik – dwa złote, Antoni Gidaszewski – dwa brązowe, Krzysztof Szymański – dwa brązowe, a Oliwier Gubański – jeden srebrny i jeden brązowy.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Borys Wąchała i Franciszek Rosik, którzy po raz pierwszy startowali w gronie kadetów, co wiązało się z pierwszą w życiu walką sportową na zawodach. Obaj zgarnęli srebrne krążki w walkach, a dodatkowo w technikach specjalnych Borys zdobył brąz, a Franciszek – srebro.

– Jesteśmy bardzo dumni z naszych podopiecznych, dlatego że po zmianie federacji był to ich pierwszy start na zawodach. To wiązało się z niemałym stresem. Mimo tego zawodnicy dali z siebie jak zawsze 110 procent i poradzili sobie naprawdę świetnie – zgodnie stwierdzili trenerzy, Maja Staruch i Piotr Tomczak.