2. /
  4. /
  5. Worek medali na mistrzostwach...
VISUS

W pierwszą niedzielę września w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Olimpijskiej w Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Sumo oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (U’21 i U’23). Zawodnicy klubów z naszego powiatu wiele razy stawali na podium.

Do rywalizacji przystąpiło ponad 100 zawodników, a pośród nich liczne grono reprezentantów Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn i UKS Samson Kobylin. Krotoszynianie wywalczyli łącznie 20 medali. Doskonale spisała się żeńska część ekipy.

Aleksandra Rozum potwierdziła swoją silną pozycję w tej dyscyplinie, zdobywając złote medale w kategorii 65 kg seniorów i U’23, srebro w U’23 open oraz brąz w rywalizacji seniorskiej open. Zuzanna Krystek stawała na podium aż sześć razy – była najlepsza w kat. 80 kg oraz w open U’23, zajęła drugie miejsce w rywalizacji seniorskiej w kat. 80 kg i open oraz w kat. 80 kg U’21, a w U’21 open stanęła na trzecim stopniu podium. Trzy brązowe krążki zdobyła Lena Andrzejak – w kat. 65 kg seniorów, U’21 i U’23.

Panowie z TA Rozum również poradzili sobie znakomicie. Michał Fabianowski zgarnął złoto w kat. +115 kg U’21 i srebro w kat. +115 kg U’23. Mateusz Konieczny uplasował się na trzecim miejscu w kat. 77 kg seniorów. Mikołaj Mrowiński był drugi w kat. 85 kg seniorów i trzeci w kat. 85 kg U’23. Z kolei Bartosz Maćkowiak wywalczył srebro w kat. 85 kg U’23 oraz brąz w kat. 85 kg seniorów.

16 razy na podium stawali przedstawiciele UKS Samson Kobylin. Klub ten okazał się najlepszy w klasyfikacji generalnej młodzieżowców i był drugi w klasyfikacji seniorów.

Trzy srebrne medale zdobyła Julia Jankowiak – w kat. 55 kg U’21, U’23 i seniorów. W kat. 75 kg U’21 druga była Kinga Sroczan, podobnie jak Wiktoria Przewoźna w kat. 60 kg seniorek. Marta Wielebińska dwa razy zajęła trzecią lokatę – w kat. 80 kg seniorek i U’23.

Aż trzy krążki z mistrzostw kraju przywiózł Piotr Sikora, który okazał się bezkonkurencyjny w kat. 77 kg seniorów i U’23, a ponadto zdobył srebro w kat. 85 kg U’21. W kategorii 85 kg seniorów mistrzem Polski został Patryk Swora. Jacek Maćkowiak zajął drugie miejsce w kat. 92 kg U’21 i trzecie w kat. 92 kg seniorów. Również dwa razy na podium stanął Michał Grzempowski – drugi w kat. 92 kg seniorów i trzeci w kat. 92 kg U’21. Mikołaj Małecki uplasował się na trzeciej pozycji w kat. powyżej 115 kg seniorów.