2020-10-13
  2. /
  4. /
  5. Nasi nie zawiedli

W dniach 9-10 października w Brzegu Dolnym odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików w Sumo. Reprezentanci trzech klubów z naszego powiatu zdobyli łącznie 16 medali.

W zawodach wzięło udział 110 sportowców z 23 klubów. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn, UKS Samson Kobylin i UKS Olimpijczyk Sulmierzyce.

W zmaganiach indywidualnych krotoszyńscy sumocy pięć razy stawali na podium. Najlepsi w swoich kategoriach byli Filip Urbaniak (45 kg) i Patryk Staniek (+70 kg), srebro wywalczyli Maksymilian Bondzior (45 kg) oraz Patryk Staśkowiak (65 kg), a Dawid Woźniczak był trzeci (+70 kg). Ponadto ekipa młodzików TA Rozum zajęła drugie miejsce w rywalizacji drużynowej.

Spośród zawodników Samsona złoto zdobył Antoni Grenda (60 kg), srebrne krążki zgarnęły Kamila Konieczna (+65 kg) i Anita Maleszka (50 kg), a na trzeciej lokacie uplasowała się Aleksandra Osman (60 kg). W zawodach drużynowych młodziczki z Kobylina wywalczyły srebro i brąz, a młodzicy zajęli trzecie miejsce.

Na podium stanęło także troje reprezentantów sulmierzyckiego Olimpijczyka. Tytuł wicemistrzowski zdobył Szymon Gibasiewicz (60 kg), a z brązowymi medalami z zawodów wróciły Dominika Grobelna (+65 kg) i Nikola Kromarek (55 kg).