Przywieźli osiem medali z Bielska-Białej

2. /
  4. /
  5. Przywieźli osiem medali z...
KLIBER FINANSE

17 października odbyło się 14. Grand Prix Bielska-Białej POLISH OPEN w Karate WKF. W zawodach rywalizowali oczywiście reprezentanci klubów z powiatu krotoszyńskiego.

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną w kraju organizatorzy musieli zmienić dotychczasowy format zawodów. Osobno przeprowadzono turnieje w kategoriach kata i kumite.

Trzy medale wywalczyli reprezentanci ASW Nippon Krotoszyn. W kumite po złoto sięgnęła Anna Chlebowska (U’14 -50 kg), a srebro zgarnęli Maja Dolata (U’12 -35 kg) i Patryk Matysiak (U’14 -45 kg).

Dwa razy na podium stanęli zawodnicy UKEMI Kobylin. Jakub Łęcki okazał się najlepszy w kat. -68 kg juniorów, a Julia Maślanka była druga w kat. +50 kg U’14. Ponadto piąte miejsce w kat. -35 kg U’12 zajęła Zofia Łopaczyk.

Z kolei karatecy UKS Shodan Zduny przywieźli z zawodów trzy brązowe medale. Na trzecim stopniu podium w kumite stanęli Jakub Formanowski (juniorzy – +68 kg), Maurycy Maciaszek (juniorzy +68 kg) i Matylda Ozga (U’14 -50 kg). Na piątej lokacie w kategorii U’14 +50 kg uplasowała się Zofia Duczmal. Zdunowscy zawodnicy startowali również w kata. Wysokie piąte miejsca zajęli J. Formanowski (juniorzy), M. Ozga (U’14) i Wiktor Adamski (seniorzy).