2. /
  4. /
  5. Worek medali naszych karateków
DiamondHair

W dniach 24-25 października w Tczewie odbyły się Mistrzostwa Polskiej Unii Karate Juniorów Młodszych, Juniorów, Młodzieżowców oraz Seniorów, a także Puchar Młodzików w Karate WKF. Reprezentanci klubów z naszego powiatu spisali się znakomicie, wiele razy zajmując medalowe pozycje.

W zawodach rywalizowało 220 zawodników i zawodniczek, reprezentujących 47 klubów, które są członkami Polskiej Unii Karate. Aż 11 medali w kumite wywalczyli przedstawiciele ASW Nippon Krotoszyn. Na drugim stopniu podium stanęli Marcelina Pleskacz (juniorki, -59 kg), Filip Mosz (juniorzy, +76 kg) i Łukasz Błaszczyk (U’21, -67 kg). Także drużyna w składzie: Kamil Baran, F. Mosz i Jakub Łęcki wywalczyła srebro. Medale z brązowego kruszcu zdobył Jakub Pleskacz – indywidualnie (U’21 -75 kg) oraz z Łukaszem Błaszczykiem w rywalizacji drużynowej. W zmaganiach seniorów brąz zgarnęli J. Pleskacz (-75 kg), Dawid Fortuniak (+84 kg) oraz drużyna złożona z J. Pleskacza, D. Fortuniaka, Ł. Błaszczyka i trenera Piotra Bielawskiego. Brązowe krążki zdobyli też młodzicy – Anna Chlebowska (-50 kg) i Sebastian Sobczyk (-55 kg). Na bardzo dobrym piątym miejscu uplasował się z kolei Patryk Matysiak (-40 kg).

Ekipa UKS Shodan Zduny przywiozła z zawodów 12 krążków. W kumite triumfowali Wiktor Adamski (seniorzy, -60 kg), Jakub Romański (juniorzy młodsi, -52 kg) oraz drużyna w składzie: W. Adamski, Maurycy Maciaszek i Jakub Formanowski. Srebro w kata juniorów młodszych zdobyli J. Romański oraz drużyna Shodana. Brązowe medale w kumite zgarnęli: Eryk Szymczak (juniorzy młodsi, -52 kg), Paweł Fedoroszyn (juniorzy, -55 kg), J. Formanowski (juniorzy, -76 kg) i drużyna juniorów w składzie: J. Romański, E. Szymczak, P. Fedoroszyn i M. Maciaszek. Na najniższym stopniu podium w kata stanęli W. Adamski (seniorzy) i Katarzyna Trafankowska (młodzieżowcy), a także Matylda Ozga w Pucharze Młodzików.

W mistrzostwach wzięli też udział zawodnicy Koźmińskiego Klubu Karate Do Shotokan. Trzecie miejsca w kumite juniorów młodszych w kat. +70 kg zajęli Kacper Aleksandrowicz i Kacper Wojciechowski. Z kolei w rywalizacji drużynowej team w składzie: K. Wojciechowski, K. Aleksandrowicz, Jakub Borowczyk i Mateusz Pietrzak wywalczył srebro. Zespół minimalnie uległ jedynie Olimpii Łódź, w której wystąpił aktualny mistrz świata. Warto podkreślić, że J. Borowczyk przegrał z tym karateką tylko 0:1.