2. /
  4. /
  5. Młodzicy rywalizowali w Poznaniu
BANASZAK

W dniach 7-8 listopada reprezentanci klubów z naszego powiatu rywalizowali w Poznaniu, gdzie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Sumo.

Zawody były finałem regionu A, w którym walczą sportowcy z województw wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego. Dziesięcioosobowa ekipa UKS Samson Kobylin, pod okiem trenerów – Mirosława Flaka i Patryka Swory, spisała się znakomicie. Kobylińskie młodziczki zajęły pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej. W kategorii 60 kg bezkonkurencyjna była Aleksandra Osman. Srebrne medale wywalczyły Natalia Wojtkowiak (kat. 55 kg) i Anita Maleszka (kat. 50 kg), a na najniższym stopniu podium stanęli Antoni Czebatura (kat. 45 kg) oraz Antoni Grenda (kat. 60 kg).

Równie dobrze poradzili sobie przedstawiciele Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn. Młodzicy zajęli drugą lokatę w klasyfikacji klubowej, tuż za KS Sobieski Poznań. Złote medale wywalczyli Filip Urbaniak (kat. 45 kg), Michał Stasik (kat. 55 kg) i Patryk Staśkowiak (kat. 65 kg).