2. /
  4. /
  5. Porażka Astry w Czekanowie
IMPRESJA KROTOSZYN

W środę Astra Krotoszyn rozegrała zaległy mecz wyjazdowy z Piastem Czekanów. Gospodarze wygrali 3:2.

W pierwszej połowie miejscowi zdecydowanie przeważali, co udokumentowali dwoma trafieniami. W 18. minucie wynik spotkania otworzył Paweł Korczak celnym strzałem z dystansu. Krótko przed przerwą Bartosz Zmyślony podwyższył prowadzenie, wykorzystując sytuację sam na sam z krotoszyńskim bramkarzem.

W drugiej odsłonie gospodarze nieco się cofnęli i pozwolili rywalom na rozgrywanie akcji. Mimo tego w 52. minucie po raz trzeci znaleźli drogą do bramki Astry. Pojedynek z naszym golkiperem wygrał Sebastian Smolarek. Niedługo potem arbiter podyktował rzut karny dla gości. Z 11 metrów bramkarza Piasta pokonał Mateusz Ziemiański. W 83. minucie Adam Staszewski strzelił kolejnego gola dla krotoszynian. W tym samym czasie boisko musiał opuścić Patryk Łuczak, który został ukarany czerwoną kartką. W samej końcówce Astra miała jeszcze szansę na wyrównanie, lecz piłka minęła bramkę miejscowych.

PIAST CZEKANÓW – ASTRA KROTOSZYN 3:2 (2:0)

1:0 – Paweł Korczak (18)

2:0 – Bartosz Zmyślony (42)

3:0 – Sebastian Smolarek (52)

3:1 – Mateusz Ziemiański (62′ karny)

3:2 – Adam Staszewski (83)

ASTRA: Jarysz – Nasalski, Brink, Skrzypniak, Olejnik, Budziak, Błażejczak, Łuczak, Reyer, Czołnik (75′ Staszewski), Ziemiański

CZERWONA KARTKA: Patryk Łuczak (83)