2. /
  4. /
  5. Wielki sukces sumo
CENTRUM POGRZEBOWE

Trwają Mistrzostwa Europy w sumo, które rozgrywane się w Kazaniu. Zawodnicy z powiatu krotoszyńskiego mogą pochwalić się już dorobkiem medalowym.

Do Kazania polecieli zarówno sportowcy reprezentujący UKS Samson Kobylin, jak i Towarzystwo Atletyczne Rozum Krotoszyn. Do walki o tytuły najlepszych zawodników w Europie stanęło czterech zawodników z kobylińskiego klubu. Po wczorajszym dniu srebrnym medalem cieszy się Piotr Sikora (77 kg). Na najniższych stopniach podium stanęli: Julia Jankowiak (55 kg) i Michał Grzempowski (92 kg).
Niesamowity sukces odnieśli również sportowcy z TAR Krotoszyn. Zuzanna Krystek wywalczyła aż trzy złote medale (jeden medal drużynowy i dwa indywidualne – open i +80 kg). Mikołaj Mrowiński pokonał wszystkich rywali w kategorii -85 kg. Kacper Mikołajczyk, który wywalczył też srebro wraz z drużyną. Na trzeciej lokacie uplasowała się Lena Andrzejak (-73 kg).