2. /
  4. /
  5. Orły za pucharową burtą
ENDORFINA

W środę Biały Orzeł Koźmin Wlkp. zmierzył się z Olimpią Brzeziny w ramach Okręgowego Pucharu Polski. Koźmińska drużyna przegrała 1:4 i pożegnała się z rozgrywkami.

Pierwsze minuty spotkania nie układały się po myśli przyjezdnych, którzy często tracili piłkę i nie potrafili rozmontować defensywy miejscowych. A ci z kolei wyprowadzili dwie groźne kontry i obie zakończyły się umieszczeniem piłki w siatce. W 30. minucie koźminianie odrobili część strat za sprawą Wojciecha Kamińskiego. Potem mieli kolejne okazje, lecz brakowało im precyzji.

W drugiej odsłonie goście nadal przeważali i mieli sporo szans na doprowadzenie do remisu, jednak tego dnia byli nieskuteczni. I to się zemściło. W 70. minucie piłkarze Olimpii po raz trzeci mogli się cieszyć z trafienia, a dziesięć minut później Emil Kliński przypieczętował awans swojej drużyny, która wygrała 4:1.

Zaplanowana pierwotnie na środę konfrontacja Piasta Kobylin z Pogonią II Nowe Skalmierzyce zostanie rozegrana 6 października.

OLIMPIA BRZEZINY – BIAŁY ORZEŁ KOŹMIN WKP. 4:1 (2:1)

1:0 – Dominik Bartczak (20)
2:0 – Hubert Roszczak (25′ gol samobójczy)
2:1 – Wojciech Kamiński (30)

3:1 – Kamil Werner (70)

4:1 – Emil Kliński (80)

BIAŁY ORZEŁ: Pietrowski – Konieczny, Roszczak, Adesola, Hajdasz (65′ Kasprzak), Maciejewski, Rój, Skowroński (60′ Wronecki), Pacholski, Borowczyk, Kamiński