3. SPORT MILICZ
  4. /
  5. Triumf krośniczanina w Kaliszu
MAX-MAL

Michał Wójcik, reprezentant klubu AZS AWF Wrocław, triumfował w 40. edycji Międzynarodowego Biegu Ulicznego Ptolemeusza na 10 kilometrów. Zawody odbyły się 3 października w Kaliszu. W imprezie startowali także inni mieszkańcy powiatu.

Wymagająca okazała się nie tylko trasa biegu, ale i przeciwnicy, gdyż drugi zawodnik w klasyfikacji generalnej, Siergiej Szewczenko z Ukrainy, stracił do zwycięzcy tylko 7 sekund. Trzecią lokatę zajął Damian Dyduch z Kępna, przybiegając na metę kilkanaście sekund później.

M. Wójcik rywalizował z Ukraińcem niemal do samego końca, uzyskując przewagę dopiero na ostatnim kilometrze. Zwycięstwo w Kaliszu stanowi jedno z ważniejszych osiągnięć w jego karierze, a poczyniony ostatnio progres jest owocem dwuletniej współpracy z trenerem Jackiem Wośkiem z Wrocławia.

Pośród 832 osób, które ukończyły bieg, znalazło się jeszcze pięcioro mieszkańców powiatu milickiego. Spory sukces odniósł Wiktor Janiszewski, który wygrał rywalizację policjantów o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. W klasyfikacji open zajął 33. miejsce.

Aleksandra Piotrowska uplasowała się na 18. lokacie w open kobiet, a w kat. K20 była piąta. Kamil Trojanowski ukończył bieg na 324. miejscu, natomiast Anna i Adam Kaczmarkowie zameldowali się na mecie na pozycjach 644. i 645.