Ogólnopolskie zawody na milickich matach

2021-10-25
  2. /
  4. /
  5. Ogólnopolskie zawody na milickich...

W sobotę hala szkoły podstawowej w Miliczu gościła zapaśników i zapaśniczki rywalizujących w XXV Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodziczek i Młodzików – XI Memoriale Zdzisława Rokity. Uczestnicy stoczyli wiele emocjonujących pojedynków, a reprezentanci naszego powiatu spisali się na medal(e).

Głównym organizatorem imprezy był WKS Śląsk Milicz, a honorowy patronat objął burmistrz Piotr Lech. Nagrody ufundowało liczne grono sponsorów i darczyńców.

Zmagania w stylu wolnym odbywały się na dwóch matach jednocześnie, a przybyli trenerzy nie tylko dopingowali swoich podopiecznych, ale też sędziowali walki pozostałych. Zawrotne tempo tylko potęgowało emocje. Nikt nie zamierzał łatwo odpuszczać i poprzeczkę zawieszono naprawdę wysoko.

Świetną formę zaprezentowała szczególnie Zuzanna Horbik. Okazała się bezkonkurencyjna w kategorii do 50 kg, a dodatkowo uznano ją za najlepszą zawodniczkę turnieju. Oliwia Radziszewska, również przedstawicielka Bizona Milicz, wywalczyła srebro w kategorii do 46 kg, co stanowi i tak spore osiągnięcie, gdyż – po pierwsze – wróciła po kontuzji, a po drugie – uległa bardzo doświadczonej rywalce, medalistce mistrzostw Polski – Annie Starszak. Wiktoria Stempień natomiast uplasowała się na ósmym miejscu. Był to jednak jej debiut na tak dużej imprezie. Z brązowym medalem w kat. do 54 kg wróciła z zawodów Marta Łysek, przedstawicielka Olimpii Cieszków.

Kolejny reprezentant cieszkowskiego klubu, Jakub Kęsy, został najlepszym zawodnikiem turnieju i złotym medalistą w kat. do 48 kg. Krążek z najcenniejszego kruszcu wywalczył także Marcel Żyto w kat. do 62 kg. Maksymilian Tomczak zgarnął brąz w kat. do 52 kg, a Maciej Sadowik uplasował się na piątej pozycji w kat. do 38 kg.

Zapaśnicy milickiego Bizona również dali powody do dumy regionowi. Franciszek Bereźnicki zwyciężył w kat. do 57 kg. Kacper Trojnar zdobył brąz w kat. do 44 kg. Piąty w tej samej wadze był Oskar Olejnik. Szymon Drespa i Oskar Matuszek wywalczyli brązowe medale w kat. do 62 kg. Oskar Gabor po dwóch ciężkich walkach zajął dziesiąte miejsce w kat. do 38 kg.

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt najlepszy był Husaria Fight Team Kozielice z dorobkiem 37 punktów, a MKS Rokita Brzeg Dolny zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji chłopców.