2021-11-10
  2. /
  4. /
  5. Krośniczanie znów błyszczeli

Podopieczni Mateusza Grudkowskiego z sekcji UKS Krośnicka Przystań Black Aqua startowali na zawodach w Gliwicach. Finały Pucharu Sprintu Night & Lights 2021 rozgrywano po godzinie 17.00 przy dodatkowym oświetleniu i ogniach. Pływacy z naszego powiatu ponownie pokazali klasę.

Marcin Maryjowski został najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej. W stylu dowolnym zdobył dwa złote medale – na 100 m oraz 50 m. Triumf na krótszym dystansie przypieczętował dodatkowo rekordem dolnośląskim – 27,91. Przywiózł z zawodów także dwa srebrne krążki za konkurencje 50 m stylem motylkowym i 50 m stylem grzbietowym.

Ewa Sujka zwyciężyła na 50 m stylem grzbietowym, a na 50 m stylem dowolnym była druga. Z kolei na 100 m stylem dowolnym uplasowała się na szóstej lokacie. Trzy razy tuż za podium znalazła się Patrycja Giewiada, która była czwarta na 50 i 100 m stylem dowolnym oraz na 100 m stylem klasycznym.

Zofia Kamińska zajęła szóste miejsce na 50 m stylem dowolnym, siódme na 100 m stylem dowolnym i dziesiąte na 50 m stylem motylkowym. Z kolei Barbara Zakrzewska była ósma na 100 m stylem motylkowym, dziewiąta na 100 m stylem grzbietowym i dziesiąta na 100 m stylem dowolnym. Mateusz Twaróg uplasował się na szóstej pozycji na 100 m stylem motylkowym.