2. /
  4. /
  5. Cenny remis Białego Orła
KLIBER FINANSE

W 13. kolejce V ligi Biały Orzeł Koźmin Wlkp. podejmował Wartę Śrem. Zacięty pojedynek zakończył się remisem 1:1. Biorąc pod uwagę fakt, że goście plasują się w czołówce tabeli, wywalczony przez nasz zespół punkt należy uznać za cenną zdobycz.

W początkowych fragmentach spotkania koźminianie byli nieco bardziej aktywni i częściej gościli na połowie rywali. Mimo tego to przyjezdni otworzyli wynik meczu. W 16. minucie koźmińskiego golkipera pokonał Patryk Słomczyński. Gospodarze chcieli szybko odpowiedzieć. Najpierw z rzutu wolnego groźnie uderzał Krzysztof Czabański, ale bramkarz ze Śremu nie dał się zaskoczyć. Później po podaniu Filipa Oleśkowa głową strzelał Wojciech Kamiński, lecz piłka poszybowała nad poprzeczką. W 30. minucie miejscowi dopięli swego. Alan Janowski sfinalizował akcję zespołu, posyłając piłkę do pustej bramki.

W drugiej części spotkania oba zespoły usilnie starały się wyjść na prowadzenie. Groźnie strzelali m.in. K. Czabański i W. Kamiński, jednak bez skutku. Na boisku było coraz bardziej nerwowo, arbiter nie szczędził zawodnikom kolorowych kartoników. W efekcie obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. Najpierw drugie „żółtko” zobaczył jeden z graczy Warty, a po chwili murawę z tego samego powodu musiał opuścić kapitan gospodarzy – Oskar Maciejewski. Pod koniec konfrontacji bliski szczęścia, po dośrodkowaniu Szymona Pacholskiego, był Robert Nowakowski, lecz jego strzał głową był minimalnie niecelny. Wynik już się nie zmienił i starcie zakończyło się podziałem punktów.

BIAŁY ORZEŁ KOŹMIN WLKP. – WARTA ŚREM 1:1 (1:1)

0:1 – Patryk Słomczyński (16)

1:1 – Alan Janowski (30)

BIAŁY ORZEŁ: Wronecki – Roszczak, Konopka, Oleśków (53′ Nowakowski), Kamiński (53′ Ratyński), Maciejewski, Pacholski (89′ Kęsy), Janowski, Borowczyk, Czabański, Namysłowski
CZERWONA KARTKA: Oskar Maciejewski (76)