2. /
  4. /
  5. Cztery medale w Bielawie
SofraHous

19 lutego reprezentanci UKS Olimpijczyk Sulmierzyce wzięli udział w VIII Międzynarodowym Turnieju w Zapasach o Puchar Burmistrza Miasta Bielawa. Nasi zapaśnicy wywalczyli cztery medale.

Zawody odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie. W szranki stanęło 260 zawodników i zawodniczek z Polski, Węgier, Słowacji oraz Czech. W tym gronie znaleźli się przedstawiciele sulmierzyckiego klubu.

Świetnie spisały się dziewczęta, które zdobyły trzy medale, co pozwoliło im zająć piątą lokatę w klasyfikacji drużynowej. Wśród kadetek w kategorii 73 kg triumfowała Dominika Grobelna, a drugie miejsce w kat. 61 kg zajęła Nikola Kromarek. W grupie młodziczek w kat. 39 kg na najniższym stopniu podium stanęła Nikola Paternoga.

W zmaganiach młodzików brązowy krążek wywalczył Marcel Sobczak w kat. 85 kg. Na piątym miejscu zmagania ukończyli Tymoteusz Kot w kat. 41 kg oraz Miłosz Wieczorek w kat. 44 kg.