Ukrainiec zwycięzcą kolejnej edycji Biegu Krotosa

2. /
  4. /
  5. Ukrainiec zwycięzcą kolejnej edycji...
Kwiaciarnia Złocień

W niedzielę, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią i towarzyszącymi jej obostrzeniami, odbyła się 41. edycja Biegu Krotosa. Najszybszym biegaczem okazał się Mykola Mevsha z Ukrainy.

Bieg Krotosa stał się tradycją naszego miasta. W tym roku był jednak wyjątkowy. Z jednej strony powrócił do kalendarza imprez sportowych w Krotoszynie po dwuletniej przerwie. Z drugiej zaś był częścią hucznego otwarcia krotoszyńskiego Błonia po rewitalizacji.

Organizatorem biegu było Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik w Krotoszynie. Impreza ma na celu popularyzację i rozpowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej, upowszechnianie rekreacji wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, promocję zdrowego trybu życia i dbałości o zdrowie oraz promocję Krotoszyna.

Do przebiegnięcia dziesięciokilometrowej trasy ulicami Krotoszyna zgłosiło się ponad 300 zawodników i zawodniczek. Najszybciej do mety dotarł Mykola Mevsha, który pokonał trasę w czasie 31:29.5. Tuż za nim bieg ukończył Michał Wójcik (31:42.2). Na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Grajek (34:10.2).

Wśród kobiet zwyciężyła reprezentantka KS Krotosz – Justyna Karolczak (36:36.6), która w ostatnim czasie odnosi wiele sukcesów. Na drugiej lokacie uplasowała się Maryna Nemchenko (39:41.3), a brązowy medal wywalczyła Anna Czerwińska (40:26.8). W klasyfikacji klubowej kolejne miejsca na podium zajęły Witkowski Running Team, KS Krotosz i KB Czarne Wilki.

Odrębne klasyfikacje prowadzono w poszczególnych kategoriach wiekowych. Najlepsi byli Jagoda Molska (K16-19 – 1:05:40.9), Maryna Nemchenko (K20-29 – 39:40.7), Justyna Karolczak (K30-39 – 36:36.6), Joanna Suś (K40-49 – 47:25.1), Joanna Żyto (K50+ – 47:29.5), Michał Bigos (M16-19 – 1:05:12.4), Michał Wójcik (M20-24 – 31:43.2), Mykola Mevsha (M25-29 – 31:29.5), Mateusz Grajek (M30-34 – 34:10.2), Tomasz Kowal (M35-39 – 35:09.4), Tomasz Owczarek (M40-44 – 35:56.6), Piotr Rudowicz (M45-49 – 36:44.0), Karol Olejniczak (M50-54 – 38:41.3), Sławomir Sarna (M55-59 – 43:47.6), Ryszard Płochocki (M60-64 – 38:30.0), Stanisław Mielczarek (M65-69 – 47:59.3) oraz Wiesław Rzepczyński (M70+ – 45:47.1).

Trzema najszybszymi zawodniczkami z gminy Krotoszyn okazały się Justyna Karolczak, Zuzanna Walczak i Marta Janik. W klasyfikacji powiatowej kobiet czołówka była identyczna. Pośród panów z naszej gminy najlepsi byli Szymon Winiarski, Sergiusz Sójka i Marcin Witkowski. Najszybszym mieszkańcem powiatu okazał się Bartosz Pawlaczyk, a kolejni byli Szymon Winiarski i Segiusz Sójka.

Organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych biegaczach, którzy rywalizowali poza biegiem głównym. Wybrano też najszybszych zawodników pracujących w firmie Mahle oraz w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie.