2. /
  4. /
  5. Walczyli o medale w...
Detektyw Szewc

W ostatnią sobotę maja zawodnicy z powiatu krotoszyńskiego rywalizowali w Karpaczu w Sudetes Open Karate Grand Prix. Nasi sportowcy wywalczyli kilkanaście medali.

Była to pierwsza edycja turnieju, zorganizowanego przez Karkonoski Klub Karate Shotokan. W szranki stanęło ponad 250 zawodników i zawodniczek z 24 kluby, nie tylko z Polski, ale również z Ukrainy, Niemiec czy Szkocji. W tym gronie nie mogło zabraknąć karateków z naszego powiatu.

Reprezentantki UKS Shodan Zduny zdobyły dwa medale drużynowe i sześć indywidualnych. Na najwyższym stopniu podium w konkurencji kata drużynowe dziewcząt 10-13 lat stanęły Marta Streubel, Anna Choma i Nikola Jasińska. Złoto w kata drużynowym dziewcząt 9 lat i młodszych wywalczyły także A. Choma, Elena Mujta i N. Jasińska. Ponadto A. Choma okazała się bezkonkurencyjna w kata U’10 do 8.3 kyu oraz kumite U’11 fantom. Na najwyższym stopniu podium stanęła również M. Streubel w kumite U’14 fantom. Na drugim miejscu w kata 10 lat uplasowała się N. Jasińska. Z kolei brąz zgarnęły Elena Mujta (kata U’10 do 8.3 kyu) oraz M. Streubel (kata U’14).

Z powodzeniem w Karpaczu rywalizowali też przedstawiciele Klubu Karate Bonsai Rozdrażew. Franciszek Filipiak okazał się najlepszy w kata U’8, trenujących od września 2021. Srebrny medal wywalczyła Aleksandra Sujka w kata U’8 do 8.3 kyu. Na trzecim stopniu podium stanęli F. Filipiak w kumite U’8 fantom, Klaudia Cugier w kumite U’16 -45 kg oraz A. Sujka w kumite U’8 fantom.

W zawodach startowali także karatecy UKS Ukemi Kobylin. Najlepiej poradziła sobie Julia Maślanka, zwyciężając w kumite U’18 open. Srebrny krążek zdobyła Joanna Łuczak w kata U’14 do 7.3 kyu, a Izabela Wawrzyniak była trzecia w kata U’11 trenujących od września 2021 roku.