Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
PADEWSCY

Absolutorium udzielone jednogłośnie

2024-06-23
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności Milicz
  4. /
  5. Absolutorium udzielone jednogłośnie
Absolutorium udzielone jednogłośnie
AGRO INTEGRACJA

Podczas trzecich obrad cieszkowskiej rady podejmowano uchwały w sprawie zatwierdzenia wykonania budżetu i udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Cieszków za 2023 rok. W obu przypadkach rada wyraziła jednogłośne poparcie.

 

Raport o stanie gminy w ubiegłym roku przedstawił zastępca wójta Władysław Szydełko. Wspomniał m.in. o takich inwestycjach, jak budowa drogi Guzowice-Sędraszyce, remont i przebudowa dróg gminnych w Cieszkowie, Górach, Trzebicku, Jankowej, Pakosławsku i Wężowicach czy rozbudowie sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Cieszkowie.

Za najważniejszą inwestycję uznano termomodernizację budynku SP w Cieszkowie. – To chyba najtrudniejsza inwestycja naszej gminy w roku ubiegłym i latach poprzednich. Termomodernizacja dotyczyła wymiany wszystkich dachów i stropodachów szkoły, włącznie z wymianą pokrycia i izolacją termiczną. Wykonaliśmy nowe ocieplenie na całej nowej elewacji szkoły. Wymieniliśmy drzwi wejściowe, poza wejściem głównym, bo te zostaną wymienione w tym roku. Przebudowaliśmy wejście do świetlicy, wymieniliśmy kotły centralnego ogrzewania na kotły kondensacyjne o wysokiej sprawności. Kolejny element to elektrownia, która została wykonana na pokryciu. Panele na typowych stelażach balastowych mają tę zaletę, że przy ewentualnej konieczności naprawy pokrycia będzie można zdemontować panel i naprawić pokrycie. Natomiast pokrycie, które zostało wykonane obecnie, mam nadzieję, że posłuży co najmniej przez kilkanaście lat i nie trzeba będzie tego robić – mówił W. Szydełko.

Podjęte przez gminę ubiegłoroczne działania spotkały się z pozytywną opinią komisji. – Na wstępie warto podkreślić, iż przedłożona opinia odnosi się do poprzedniej, ósmej kadencji rady gminy i wójta Ignacego Miecznikowskiego – zaznaczył radny Wojciech Romanowicz, czytając uzasadnienie opinii Komisji Rewizyjnej. – Po zapoznaniu się ze sprawozdaniem finansowym, sprawozdaniem Wójta Gminy Cieszków z wykonania budżetu za 2023 rok, informacją o stanie mienia komunalnego gminy Cieszków i opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu, Komisja Rewizyjna pozytywnie oceniła wykonanie budżetu za rok 2023. Wobec powyższego komisja wnioskuje o udzielenie Wójtowi Gminy Cieszków absolutorium za 2023 rok – przedstawił Rafał Janas, przewodniczący Komisji Rewizyjnej.

Wszystkich 15 radnych zagłosowało za przyjęciem uchwały i udzieleniem absolutorium wójtowi. – Chciałbym pogratulować wicewójtowi i skarbnikowi wykonania dobrej pracy, a panu wójtowi życzę podobnych osiągów w tym roku – winszował przewodniczący rady Michał Wybierała. – Absolutorium i wotum zaufania należy się poprzednikom, czyli wójtowi Ignacemu Miecznikowskiemu, ale przy dużym współudziale. Wiemy, że pan W. Szydełko włożył wiele pracy, żeby ten budżet był wykonany właśnie w tak rekordowych ilościach jak usłyszeliśmy w raporcie i opiniach komisji, mówiących o wielomilionowych inwestycjach. Skarbnik, przy pomocy aparatów urzędniczych, również przyczynił się do tego, że mieliśmy tak dobry rok. Trzeba to powiedzieć absolutorium jest dla mnie, ale rzeczywiście dotyczy poprzedników. Chylę czoła za wykonanie budżetu za rok 2023 – skomentował wójt Marek Warkocz.

Wykonanie budżetu nie byłoby możliwe bez wzorowej współpracy z radą gminy. Ta współpraca dobrze się układała, udało nam się zrealizować wszystkie plany. Życzę nowej radzie i nowemu panu wójtowi realizacji w takim samym stopniu wszystkich planów. Miniony rok był dobry. Chciałbym pozdrowić pana wójta I. Miecznikowskiego. Gratulujemy takiego wyniku. Dobrze zaplanował zadania inwestycyjne i realizację budżetu. Z mojej strony było możliwe tylko dokończenie tej batalii o środki. Jeszcze raz dziękuję za współpracę – stwierdził W. Szydełko.

Jako jeden z nielicznych pozostałych w radzie radnych poprzedniej kadencji, pragnę wspomnieć, że udało się bardzo dużo zrobić. Trzeba by pogratulować tym radnym, których tu nie ma. Panie wójcie również gratuluję. Wiele inwestycji uchwalonych w poprzedniej kadencji jeszcze pozostało do realizacji. A panu wójtowi M. Warkoczowi życzę, by nie zwalniać tempa i abyśmy przebili ten 2023 rok. Może się uda. Może nie w 2024 r., ale w 2025 r. być może – dodał wiceprzewodniczący Mieczysław Buta.

 

(MS)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × pięć =

YouTube

Archiwum
BGP 2023
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
ZBITY TELEFON
MAYOR INK
Jarmużek