Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PLUS
Duży baner na środku

Agrointegracja to rozwój branży rolniczej

2019-07-01
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Nasz Patronat
  4. /
  5. Agrointegracja to rozwój branży...
Agrointegracja to rozwój branży rolniczej
Vidia film tekst

W miniony czwartek w siedzibie Agrointegracja Sp. z o. o. odbyła się konferencja w ramach III Międzynarodowego Forum Logistyki w Gospodarce Żywnościowej, trwającego od 26 do 28 czerwca. Zaproszeni goście z zagranicy mieli okazję wysłuchać prelekcji m.in. na temat celów i założeń spółki oraz lokalnych sposobów na rozwój rolnictwa.

 

Celem forum jest integracja środowiska naukowców ze środowiskiem biznesu poprzez prezentację wyników badań naukowych oraz praktycznych doświadczeń w logistyce.

Pierwszego dnia cykl wykładów przeprowadzono na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W czwartek natomiast uczestnicy udali się do Kuklinowa – do siedziby spółki Agrointegracja, gdzie powitali ich Wojciech Styburski – jej prezes – oraz Tomasz Lesiński – burmistrz Kobylina. Dzięki prezentacji multimedialnej goście dowiedzieli się o działaniach Agrointegracji w kwestii wspierania branży rolniczej.

Spółka powstała na bazie dwóch prężnych firm, zajmujących się doradztwem rolniczym głównie na obszarze Wielkopolski – Agro-Fundusze Jarosław Walczak oraz Styburski & Goliński Fundusze Unijne. Głównym jej celem jest integracja środowisk rolniczych poprzez m.in. zakładanie i prowadzenie grup producenckich. Obecnie Agrointegracja obsługuje ponad 30 grup producentów trzody, bydła opasowego, mleka, buraków cukrowych, zbóż i rzepaku. Nie wyklucza także współpracy z rolnikami specjalizującymi się w innych rodzajach produkcji. Swoimi usługami zagospodarowuje takie obszary jak księgowość, prawo rolne czy pełne doradztwo w zakresie ARiMR, Ministerstwa Rolnictwa, KOWR.

Kolejnym punktem konferencji był wykład Jan Žukovskisa z Wydziału Rozwoju Biogospodarki Uniwersytetu Vytautas Magnus na Litwie. Prelekcja zatytułowana była: „Osiągnięcia i zadania producentów rolnych i ich organizacji: przypadek Litwy”. Słuchacze dowiedzieli się, w jakich gałęziach rolnictwa specjalizuje się nasz wschodni sąsiad, jaki ma potencjał i szanse rozwojowe.

Po cyklu wykładów uczestnicy forum udali się do miejscowości Bułaków, żeby złożyć wizytę u jednego z członków grupy producentów mleka, która współpracuje z firmą Agrointegracja. Młody rolnik zaprezentował nowoczesną oborę, która została wybudowana ze środków pomocowych. Odwiedzających bardzo mocno zaintrygował fakt, że obecnie oborę można zarządzać z poziomu smartfona. Została przedstawiona nowoczesna aplikacja do zarządzania stadem, którą dostarcza Polska Federacja Hodowców i Producentów Bydła Mlecznego.

Wydarzeniem podsumowującym drugi dzień III Międzynarodowego Forum Logistyki w Gospodarce Żywnościowej był wyjazd do zakładów przetwórstwa mlecznego Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Gostyń. Tam zostały zaprezentowane procesy technologiczne oraz produkty, które cieszą się bardzo wysoką renomą. Jest to wysoka gama produktów, które są wytwarzane bez żadnych dodatków ulepszających i wydłużających trwałość. Spółdzielnia Mleczarska Gostyń współpracuje m.in. z dostawcami z grupy producentów w ramach Agrointegracji.

(NOVUS)

YouTube

Archiwum
MAHLE
LAGUNA
BETA
Maśniak
Zajączek
IMPULS ZDUNY
IGLOO
Biblioteka Zduny
Eltom-bud
Get Free
Jarmużek
KLIMA-PARTNER
Oring
OLD-BRICK.PL
Zuziak
Jumbonet
Pałac w Orli
KIKICARCARE
ZSP2
MATYLA